Justičný bordel

Vaše názory k spoločenským a politickým problémom

Justičný bordel

Poslaťod ates » Pia 28. Okt 2011 18:56:25

Zo služieb, ktoré sa poskytujú na Slovensku, je najvýnosnejšia služba Justičného
bordela. Podmienky na rast a rozvoj služieb v tejto oblasti boli vytvorené po tom, ako
bol účinný zákon č.519/1991 Zb., ktorým sa mení a dopĺňa Občiansky súdny poriadok
a notársky poriadok. Podľa Občianskeho súdneho poriadku platného pred uvedenou
zmenou, bolo prípustné podať sťažnosť proti všetkým rozhodnutiam, v ktorých bol v
konaní alebo pri rozhodovaní porušený zákon. Podľa Občianskeho súdneho poriadku
účinného po novele, takáto možnosť už neplatila pre všetky rozhodnutia, v ktorých
bol v konaní alebo pri rozhodovaní porušený zákon. Novelou zákona sa ustanovenia
tretej hlavy Občianskeho súdneho poriadku (sťažnosť pre porušenie zákona) nahradili
včítane označenia tejto hlavy novým znením o dovolaní. Podľa výkladu ustanovení o
dovolaní Najvyšším súdom SR, dovolanie nie je prípustné proti rozhodnutiam
odvolacieho súdu, ak odvolací súd potvrdil rozsudok súdu prvého stupňa a v
rozhodnutí nepripustil možnosť podania dovolania, hoci v konaní a pri rozhodovaní
bol porušený zákon. Takéto dovolania Najvyšší súd SR odmieta ako neprípustné.
Túto obchodnú príležitosť využili podnikatelia a vytvorili nový segment trhu a
to služby Justičného bordela. Podnikatelia zistili, že podľa tejto zmeny zákona a jeho
výkladu sa dá vyhrať každý súdny spor. Stačí ak zabezpečia, aby súd prvého stupňa
rozhodol podľa ich želania a odvolací súd potvrdí tento rozsudok a nepripustí
možnosť dovolania.
Lukratívne služby Justičného bordela s obľubou vyhľadávajú bohatí zlodeji a
bohatí skorumpovaní štátny úradníci a ústavní činitelia. O tom, že s týmito službami
sú spokojní zákazníci svedčia aj nasledovné ich vyjadrenia:

Permanentná zákazníčka a manželka bohatého zlodeja hovorí: „ S manželom
sme vytunelovali hydinovú farmu. Nespokojní poškodení podali na nás trestné
oznámenie a tiež žalobu. Obrátili sme sa na službu Justičného bordela. Tá nám
zabezpečila, že všetky trestné oznámenia a aj začaté trestné stíhania boli zastavené.
Zabezpečila nám tiež, že napriek nepriestrelným dôkazom, bola žaloba zamietnutá,
odvolanie zamietnuté a dovolanie odmietnuté. Navyše mi zabezpečila, že poškodený
mi zaplatil vysoké trovy konania. Som veľmi spokojná s uvedenými službami.

Zákazník bohatý zlodej hovorí: „Dodali sme farmárovi miesto zemiakovej
sadby zemiakový odpad. Odmietol nám za sadbu zaplatiť, preto sme podali na súd
žalobu, aby nám zaplatil. Využili sme pri tom službu Justičného bordela, ktorá nám
zabezpečila, že žaloba napriek chýbajúcim dokladom o sadbe, bola úspešná a
odvolací súd potvrdil toto rozhodnutia a odvolanie roľníka zamietol. Teraz čakáme,
kým súdny exekútor predá majetok farmára a pošle nám peniaze. So službami
Justičného bordeľu som veľmi spokojný.

Zákazník zlodej s kufríkom úplatkov hovorí: „Vďaka službe Justičného
bordela som vyhral všetky súdne spory, pri podnikaní som sa nemusel dodržiavať
zákony, lebo mi zabezpečila beztrestnosť môjho podnikania. Tak som v relatívne
krátkej dobe prišiel k mnoho miliónovému majetku.

Za 18 rokov si služby Justičného bordela získali obľubu u mnohých bohatých
zákazníkov. Tieto služby neprekážali ani naším ústavným činiteľom, pretože nepodali
návrh na začatie konania o nesúlade právnych predpisov s Ústavou Slovenskej
republiky. Totiž základom úspešností služieb Justičného bordela sú právne medzery v
Občianskom súdnom poriadku a v iných zákonoch. Ak by tieto medzery boli
odstránené, došlo by ku kolapsu v poskytovaní týchto služieb. Podľa Ústavy
Slovenskej republiky návrh na nesúlad zákonov s Ústavou SR môže podať vláda,
poslanci, prezident, generálny prokurátor, sudcovia v konaní a verejný ochranca práv.
Za osemnásť rokov trvania Slovenskej republiky sa nenašla ani jedna vláda, ktorá by
tieto medzery v zákonoch odstránila. Nenašiel sa ani jeden poslanec, ani jeden
prezident, ani jeden generálny prokurátor, ani jeden sudca, ktorý by podal návrh na
začatie konania na Ústavný súd SR vo veci nesúladu ustanovení Občianskeho
súdneho poriadku o dovolaní s Ústavou SR a medzinárodnými dohovormi.
ates
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia 28. Okt 2011 18:49:27

Re: Justičný bordel

Poslaťod Šidlová » Sob 29. Okt 2011 3:16:24

Žiaľ, je to tak, a ja sama by som k veci mohla poskytnúť desiatky prípadov. Aj advokáti tiež bohato zarábajú pre stupídnu povinnosť, že dovolateľ, či sťažovateľ musí byť zastúpený advokátom zapísaným v zozname SAK. Tým sa zabraňuje chudákovi, ktorý prehral svoj boj s korupciou na nižších stupňoch súdov a iných orgánov, aby sa čohokoľvek domohol. Niekedy mi boli pridelení advokáti - dosť z nich vzalo peniaze za nič - neurobili ani jediný úkon, a inkasovali od štátu. Niektorí priamo odo mňa. Nik nekontroluje, či vôbec urobili niečo v prospech klienta, sťažovať na nich sa nedá nikam a dovolanie je tiež jedným z účinných prostriedkov na to, aby sa mafiáni a biele goliere mohli tešiť zo svojich špinavých víťazstiev. Štrasburg nám tiež blokujú povinnosťou využiť všetky opravné prostriedky doma a povinnosťou byť zastúpený pred Ústavným súdom advokátom bez ohľadu na fakty obsiahnuté v sťažnosti. Žiadosť o priznanie advokáta si občas ani nevšimnú - pretože to niektorému sudcovi, ktorý si prípad "vezme" na rozhodovanie nie je vhodné.Pri tom chaose v zákonom neraz ani sám advokát nevie, čo podlieha dovolaniu, a vždy sa napokon nájde akýsi zákon, ktorý úplne jasnú vec spochybní tak, že chudák poškodený gaunermi z toho vyjde ako páchateľ, alebo cvok.
Šidlová
 

Re: Justičný bordel

Poslaťod ates » Sob 29. Okt 2011 10:04:48

Prečo je takýto stav justície? Lebo miesto demokracie tú máme JUDr.okraciu a partiokraciu. Svedčí o tom aj tá skutočnosť, že zákony sa prijímajú v prospech doktorov práv a v prospech bohatých zlodejov. Tak sa nám smejú do oči, lebo zákon ich chráni.
Demokracia je tam, kde sa prijímajú zákony v prospech väčšiny. U nás sa prijímajú zákony na to, aby menšina mohla okradnúť väčšinu. To je výsledok doterajších vlád. Preto na Slovensku nemáme koho voliť. Nikto neprišiel s programom, že urobí poriadok v justícií a so zlodejmi.
ates
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia 28. Okt 2011 18:49:27


Späť na Diskusie - stanoviská

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron
http://www.szcpv-sekciapm.6f.sk